Wczytuję…

GoodChoice

Usługi ślubne, wieczory panieńskie, sesje zdjęciowe, vouchery prezentowe
Wybierz ofertę dla siebie!

Poradnik dla amatorskich fotografów

Główną zaletą dobrego fotografa na ślubie jest umiejętność wtapiania się w tłum. W większości wypadków powinieneś wykonywać zdjęcia pozostając w tle i nie ingerując w zabawę. Jednak nie musi się to tyczyć wszystkich ujęć. Nie wstydzić się pokierować gości jak się mają ustawić do zdjęcia. Od czasu do czasu podchodź do grupki osób i zapytaj czy możesz wykonać im zdjęcie.

Nie miej obsesji na punkcie ostrości. Owszem, jest ona ważna i przy większości ujęć powinieneś zwracać na to uwagę, jednak niekiedy miękkość na zdjęciach potrafi być bardzo romantyczna. Podążaj za uśmiechami! Najbardziej ekspresyjni i pełni euforii ludzie będą najlepszymi obiektami do zdjęć. Nikt nie lubi smutnych czy zmęczonych min na zdjęciach.

Dużym błędem jest brak wcześniejszego ustawienia aparatu. Upewnij się, że masz włączone przechwytywanie JPEG o wysokiej rozdzielczości, plików RAW, czy oba na raz. Sprawdź czy jest ustawiony automatyczny balans bieli oraz włącz stabilizację obiektywu.

Rób dużo zdjęć, banalne ale skuteczne. Zawsze wykonuj więcej ujęć, niż wydaje Ci się, że powinieneś, szczególnie jeśli chodzi o zdjęcia grupowe. Dzięki temu jest większe prawdopodobieństwo, że wykonasz przynajmniej jedno ujęcie, gdzie każdy patrzy w obiektyw, lub ktoś nie ma zamkniętych oczu, albo przypadkowo zrobił głupią minę.

Jedna z ważniejszych spraw, nie wykonuj zdjęcia z nieznanego sprzętu, bo nie wiesz czego możesz się po nim spodziewać. Jeśli będziesz używać aparatu, z którym nie miałeś jeszcze styczności, przetestuj go wcześniej!

Dodaj komentarz

szesnaście + 6 =