Wczytuję…

GoodChoice

Usługi ślubne, wieczory panieńskie, sesje zdjęciowe, vouchery prezentowe
Wybierz ofertę dla siebie!

Cechy fotografa

Obecny rynek praca zmusza do poszukiwań alternatywnych rozwiązań. Jednym z ciekawszych rynków, gdzie zleceń raczej nie brakuje to branża ślubna. Rok rocznie mnóstwo osób staje na ślubnym kobiercu i każdy z nich potrzebuje zawodowca, który uwieczni uroczystość na pamiątkowych zdjęciach ślubny.

Zatem czy fotograf ślubny to zawód będący odpowiedzią na rosnące bezrobocie? I tak i nie. Profesjonalnym fotografem nie zostanie się z marszu. Tutaj trzeba być perfekcjonistą, mieć spore doświadczenie a przede wszystkim zmysł do fotografowania. Nie każdy ma do tego talent, predyspozycje a przede wszystkim cierpliwość. Trzeba to podkreślić, że fotograf ślubny musi być osobą opanowaną, radzącą sobie z nadmiernym stresem a przede wszystkim szybko reagującą na pojawiające się trudności i przeszkody w pracy.

Cechy, które musi mieć każdy fotograf ślubny

Jak sami widzicie nie każdy może zostać fotografem ślubnym. Tak naprawdę trzeba mieć swego rodzaju zacięcie i w głównej mierze pasję do fotografowania. W innym wypadku nigdy nie osiągnie się poziomu profesjonalisty. A nie sposób nie wspomnieć o tym, że w tym zawodzie najważniejsze jest zgromadzone portfolio oraz rekomendacje wystawione przez zadowolonych klientów. W fotografii ślubnej tak właściwie liczy się mnóstwo rzeczy, czasem drobnostek, detali, które często decydują o niepowtarzalnym klimacie zdjęć. Fotograf ślubny musi mieć wprawne oko, aby to wszystko wyłapać. Po prostu musi wiedzieć na co zwrócić uwagę i co warto uwiecznić na zdjęciach. Spoczywa na nim wielka odpowiedzialność, w końcu swojej pracy już nie powtórzy, a wykonane zdjęcia mają być pamiątką do końca życia!

Przygotowanie do pracy w roli fotografa

Każdy profesjonalny fotograf ślubny odpowiednio przygotowuje się do wykonania swojej pracy. Przede wszystkim uprzednio odwiedza miejsca gdzie będzie wykonywać zdjęcia, aby określić ewentualne trudności w fotografowaniu i dobrać jak najbardziej adekwatne oświetlenie. Dzięki temu praca w dniu ślubu będzie łatwiejsza a zdjęcia ślubne po prostu perfekcyjne.

Jak zostać fotografem ślubnym?

Na koniec wracamy do głównego wątku. Zatem, w jaki sposób zostać fotografem ślubnym? Od razu trzeba się nastawić, że jest to długotrwały proces. Profesjonalistą nie zostaje się ot tak. Warto wybrać się na kurs fotograficzny, w zależności od posiadanych umiejętności w tym zakresie, może to być kurs podstawowy, średniozaawansowany lub zaawansowany. Po odbyciu kursu dobrym pomysłem jest podjęcie praktyk u dobrego fotografa ślubnego. W ten sposób z pierwszej ręki można dowiedzieć się co jest tak naprawdę najważniejsze w tym zawodzie oraz na co szczególnie należy zwrócić uwagę. A przede wszystkim zgromadzi się niezbędne doświadczenie, bez którego fotograf ślubny jest jak żołnierz bez karabinu 🙂

Dodaj komentarz

dziewiętnaście − 4 =