Wczytuję…

GoodChoice

Usługi ślubne, wieczory panieńskie, sesje zdjęciowe, vouchery prezentowe
Wybierz ofertę dla siebie!

Popularne obiektywy

Właściwie, nie ma praktycznie lepszych obiektywów do portretów, niż w klasyczne 85mm f / 1.4 (no być może 135mm f / 2). Takie soczewki mają zwykle bardzo naturalne, płynne odwzorowanie rzeczywistości dla każdego przedmiotu. Nowoczesne obiektywy 85mm f / 1.4 są imponują niezłą głębią ostrości  co pozwala osiągnąć bardzo unikalny wygląd zdjęcia, co nie jest możliwe z każdym obiektywem. Do portretów na tym obiektywie, nawet naturalne winietowanie jest mile widziany.

Naturalnie, obiektyw 85mm nie jest przeznaczony tylko do portretów. Mają znacznie szerszy zakres możliwości, ale o tym może napiszę przy innej okazji. Wiele dobrego mówi się o obiektywie 50mm Cóż, obiektyw 35 mm f / 1.4 jest zapewne jeszcze bardziej wszechstronny. Można rzecz, że jest to naturalny towarzysz obiektywu 85mm f / 1.4. Dwa obiektywy tej klasy mogą zdziałać razem naprawdę dużo. Będą idealne do sytuacji, gdy kąt widzenia nie jest dość szeroki, ale jednocześnie na tyle szeroki, aby przechwytywać wystarczającą ilość kontekstu. Są bardzo dobre do ujęć, które wymagają pokazania detali, a dzięki szybkiej przysłonie nie ma dużego problemu ze światłem.

Największą siłą obiektywów stałoogniskowych nad alternatywnym zoomem jest, oczywiście, szybkość przysłony oraz stosunkowo niewielkie rozmiary i waga . Dlatego też znacznie łatwiej i sprawniej się pracuje z takimi obiektywami niż na przykład 70-200mm f / 2.8. Nieco niższa cena również jest w tej sytuacji atutem.

Kombinacje obiektywów opisane na łamach mojego blogu przydają się do większości zdjęć wykonanych na ślubie. Jednak to nie znaczy, że to wszystko czego potrzebujesz. Kilka innych obiektywów jest często niezbędnych, nawet jeśli stanowią one tylko 1% tych zdjęć, które otrzyma od Ciebie klient. Na przykład, gdy trzeba wykonać z bliska zdjęcie pierścionka, to nie ma znaczenia, jak blisko umieścisz obiektyw 85mm f / 1.4, efekt końcowy i tak nie będzie super zadowalający. Więc obiektyw makro może być niekiedy konieczny.

Dodaj komentarz

6 + dwadzieścia =