Wczytuję…

GoodChoice

Usługi ślubne, wieczory panieńskie, sesje zdjęciowe, vouchery prezentowe
Wybierz ofertę dla siebie!

Własne studio fotograficzne

Zapewne każdy fotograf chciałby mieć własne studio fotograficzne. Jednak wiąże się to z dużymi kosztami. Co zrobić w tym wypadku? Czy wynająć studio fotografii? Musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, czym jest dla Was fotografia. Jeżeli sposobem na życie, to koniecznie musicie zainwestować w studio fotograficzne. Natomiast jeśli to tylko hobby, wynajem studia może być zbyt kosztowny.

Jeżeli masz jakąś wolną przestrzeń w mieszkaniu, to problem rozwiązany! Możesz przekształcić pokój w swoje własne studio fotograficzne. Należy jednak zaznaczyć, że musi być to przestrzeń o odpowiedniej wielkości. 30 m2 to kompletne minimum. Generalnie im większe pomieszczenie, tym lepiej. Wszystko zależy też od tego jak przekształcisz to miejsce. Najlepiej gdy usuniesz wszystkie meble, aby było jak najwięcej wolnej przestrzeni. Kolor ścian powinien być biały bądź szary. Pozwoli Ci to odpowiednio kontrolować warunki dotyczące oświetlenia.

Własne studio fotograficzne

Zastanawiasz się jakie są koszty stworzenia własnego studia fotograficznego? To zależy od Ciebie. Oczywiście im więcej przeznaczysz środków na inwestycje, tym lepiej. Przede wszystkim potrzebujesz odpowiedniego oświetlenia.  Duże okna w pomieszczeniu pozwolą Ci skorzystać ze światła dziennego. Musisz również zadbać o to, aby móc je szczelnie zasłonić, w sytuacji gdy chcesz skorzystać wyłącznie ze sztucznego oświetlenia.

Wynajmowane studio fotograficzne

Większość fotografów decyduje się na wynajem studia. Bywa tak, że koszt wynajmu jest duży. Można jednak temu zaradzić. W jaki sposób? Wynajmij studio wspólnie z innymi fotografami! Znacznie zmniejszy to Wasze koszta. Warto sporządzić grafik, aby nikt nie wchodził sobie w drogę, a współpraca była komfortowa.  Jak znaleźć studio fotograficzne pod wynajem? Internet pomoże Ci w tym! Sprawdź anonse na lokalnych portalach ogłoszeniowych. Najłatwiej i najszybciej jednak będzie, jeśli wpiszesz w google np.: studio fotograficzne Wrocław wynajem. Możesz również popytać się innych fotografów. Może ktoś poleci Ci coś ciekawego, albo też wspólnie z Tobą wynajmie? Ceny wynajmu uzależnione są od miejsca, gdzie znajduje się studio. Duże znaczenie ma tutaj wielkość miasta. Oczywiście większe ceny wynajmu spotkasz w dużych miastach, takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław. Jednak ilość zleceń w takich miastach jest większa. Dlatego koszt wynajmu szybko powinien Ci się zwrócić. Na cenę wynajmu wpływa również rejon miasta. Przykładowo, wynajem studia fotograficznego blisko centrum we Wrocławiu, może kosztować nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie, natomiast na obrzeżach cena spada do kilkuset złotych.

Dodaj komentarz

15 − 3 =