Wczytuję…

GoodChoice

Usługi ślubne, wieczory panieńskie, sesje zdjęciowe, vouchery prezentowe
Wybierz ofertę dla siebie!

Wybór fotografa na ślub

Każda Młoda Para marzy o tym, aby mieć ze swojego ślubu wyjątkową pamiątkę w postaci zdjęć, dzięki którym będą mogli wracać wspomnieniami do tych niesamowitych chwil. Z reguły jest tak, że im bliżej terminu ślubu tym więcej stresu i wątpliwości. Każdy na pewno zadaje sobie pytanie, jak wybrać dobrze, czym tak właściwie kierować się przy wyborze fotografa ślubnego?

Czy profesjonalny reportaż to duży wydatek?

W większości wypadków decyzja o wyborze fotografa ślubnego rozpoczyna się właśnie od ceny. Tutaj rozpiętość ofert oraz cenników może być naprawdę duża. Przeglądając dostępne oferty można zauważyć, że zwykle fotograf oferuje kilka pakietów do wyboru, które z reguły różnią się między sobą czasem trwania reportażu oraz dodatkami. Od razu zaznaczamy i uczulamy, że nie warto wybierać najtańsze oferty. Łatwo można się naciąć i trafić na niedoświadczonego fotografa bądź po prostu amatora. Jakość zdjęć będzie pozostawiała wiele do życzenia. Czy warto w takim razie ryzykować? Naszym zdaniem nie, w końcu ślubu oraz wesela już się nie powtórzy i jak zdjęcia ślubne będą nieudane to pozostaniecie z nimi do końca życia. Musicie sobie uświadomić, że profesjonalna fotografia ślubna nie jest tanią sprawą, dlatego nie myślcie kategoriami jak najtaniej. Przesadnie drogich ofert również powinniście unikać. Wystarczy poświęcić trochę czasu i zrobić dobry przegląd rynku, aby znaleźć ciekawe oferty w przystępnej cenie. Zatem bierzcie się do roboty! A na co musicie zwrócić uwagę?

Portfolio i opinie

To chyba dwie najważniejsze rzeczy przy wyborze ślubnego specjalisty od zdjęć. Portfolio pozwoli Wam ustalić przede wszystkim czy jakość zdjęć jest naprawdę profesjonalna oraz czy styl fotografa Wam odpowiada. Już spieszę się wyjaśniać o co chodzi z tak zwanym stylem w fotografii ślubnej. Każdy fotograf wykonuje zdjęcia w jakieś określonej charakterystyce. Mogą to być na przykład artystyczne zdjęcia ślubne, gdzie fotografie będą bardziej klimatyczne,  bądź też klasyczny reportaż ślubny, który jak najdokładniej przedstawi Wasz ślub, bez dodatkowych upiększeń. Który styl lepiej wybrać? To już pozostawiam w Waszych rękach 🙂 Każdy ma swoje subiektywne odczucia i w tej kwestii ciężko coś doradzić.

Bardzo ważne są opinie i referencje. Aczkolwiek nie do końca sugerowalibyśmy się jedynie opiniami w Internecie, ponieważ w wielu wypadkach mogą one nie odzwierciedlać rzeczywistości. Właściwie najlepiej i najbezpieczniej wybrać fotografa ślubnego z polecenia znajomych.

Dodaj komentarz

dwa × 2 =