Wczytuję…

GoodChoice

Usługi ślubne, wieczory panieńskie, sesje zdjęciowe, vouchery prezentowe
Wybierz ofertę dla siebie!

Organizacja sesji

Sesja zdjęciowa to duże przedsięwzięcie, a jak z każdym dużym przedsięwzięciem bywa, organizacja do łatwych nie należy. Ty jako fotograf właściwie masz najwięcej na głowie, ponieważ od Ciebie zależy efekt końcowy sesji, tak więc na Twoich barkach spoczywa obowiązek sprawnego zorganizowania zdjęć.

Wybór miejsca na sesję

Na początku musisz zadecydować, gdzie odbędzie się sesja, czy będzie to plener, czy studio, a może wnętrze budynku. Punktem wyjścia jest pomysł na sesję fotograficzną. O niego będzie zależny wybór miejsca na zdjęcia oraz modelki. Musisz postanowić jaki efekt chcesz uzyskać. Jeżeli już będziesz miał ułożoną w głowie pewną koncepcję, całą resztę odpowiednio dopasujesz.

Wybór modelki na sesję

Jeżeli organizujesz dużą, komercyjną sesję zdjęciową to warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnej agencji modelek. Fakt, że wiąże się to z większymi kosztami. Ale przy komercyjnych sesjach umiejętność pozowania jest jak na wagę złota. Zdjęcia i tak trwają długo, a modelka nieumiejąca pozować jeszcze bardziej wydłuża czas trwania sesji. Poza tym masz tutaj dużo większą możliwość wyboru i możesz dopasować modelkę do koncepcji zdjęć. Dodatkowo współpraca z agencją modelek nieco odciąży Cię przy organizacji sesji. Przykładowo, jeśli modelka z różnych przyczyn nie może się pojawić na sesji, agencja załatwi zastępstwo, nawet na ostatnią chwilę. Oczywiście nie musisz korzystać z usług modelki  i możesz poszukać kogoś na własną rękę. Musi to być jednak osoba z doświadczeniem. Jak taką osobę znaleźć? Możesz skorzystać z serwisów ogłoszeniowych, portali społecznościowych. Chyba najlepszym rozwiązaniem jednak będzie poszukiwanie modelki u „źródła”. Jest wiele portali dotyczących modelingu, chociażby popularne maxmodels.

Z kim współpracować przy sesji?

Przy sesji komercyjnej postaw na współpracę z profesjonalistami. Modelka raczej nie będzie wiedzieć jak wykonać makijaż fotograficzny, jakie stylizacje wybrać i jak ułożyć fryzurę, która będzie świetnie wyglądać na zdjęciach i trzymać się przez całą sesję. To już niemal standard, że fotograf współpracuje z stylistą, wizażystką i fryzjerką. Efekt zdjęć to nie tylko świetnie wykonane fotografie, ale i także odpowiednie przygotowanie modelki.

Dodaj komentarz

trzy × 2 =